Seria JX / JHX Free Float

Głównym elementem odwadniacza jest pływak swobodny .
Pływak swobodny : Najbardziej niezawodne rozwiązanie dla różnego rodzaju procesów ze względu na brak mechanizmu dźwigniowego

Free Float® Steam Traps for Process Use

Pływak unosi się i opada zapewniając ciągłe odprowadzanie kondensatu 


Free Float® Steam Traps for Process Use

Swobodny pływak podnosi się i opada w zależności od ilości napływającego kondensatu , automatycznie dostosowująć otwarcie zaworu i odprowadzając kondensat w sposób ciągły. Dzięki temu mamy pewność że kondensat nie będzie zalegał w urządzeniu. Ponieważ poziom kondensatu w odwadniaczu znaduje się powyżej pewnego poziomu i kondensat jest odprowadzany w sposób ciągły. Nawet gdy kondensat nie dopływa , precyzyjni wykonany pływak zapewnia szczelne zmaknięcie zaworu. Dzięki temu minimalizujemy straty pary podczas pracy.

3-punktowe podparcie 

Free Float® Steam Traps for Steam Mains and Tracer Lines

Precyzję działania oraz wysoką szczelność zamknięcia zapewnia unikalny trój-punktowy system podparcia. Składają się na niego dwa podparcia w korpusie odwadniacza - natomiast trzeci punkt podparcia stanowi gniazdo odwadniacza. Dzięki takiej konstrukcji, nawet przy braku uszczelnienia wodnego (może wystąpić przy bardzo małych ilościach kondensatu) uzyskano wysoką szczelność i brak przecieków pary. 

Animacja działania z odpowietrznikiem termostatycznym

 


- Para wodna
- Kondensat
- Zimne powietrze
- Gorące powietrze

Podczas rozruchu odpowietrznik termostatyczny X-Element jest otwarty i powietrze oraz zimny kondensat są swobodnie odprowadzane. Powietrze przez termostat, a zimny kondensat przez kryzę odwadniacza.

Gdy do odwadniacza dopływają duże ilości kondensatu , i pływak jest całkowicie podniesiony jest odprowadzany zarówno przez kryzę jak i otwarty odpowietrznik termostatyczny. Otwarcie kryzy zależy od podniesienia pływaka i zmienia się w sposób ciągły.

Gdy do odwadniaczy zaczyna dopływać para po odprowadzeniu powietrza i zimnego kondensatu , odpowietrznik X-Element zamyka się zapobiegając stratom pary. Pływak pozostaje podniesiony i gorący kondensat jest odprowadzany przez kryzę.

Gdy do odwadniacza dopłynie gorące powietrze razem z parą wodną podczas normalnej pracy odpowietrznik termostatyczny X-Element otworzy się odprowadzając powietrze.

Gdy do odwadniacza przestanie dopływać kondensat , odpowietrznik termostatyczny zamknie się , a pływak osiada na kryzie zamykając odpływ. Zamknięcie wodne eliminuje straty pary wodnej.