Seria JX / JHX Free Float


- Para wodna
- Kondensat
- Zimne powietrze
- Gorące powietrze

Podczas rozruchu odpowietrznik termostatyczny X-Element jest otwarty i powietrze oraz zimny kondensat są swobodnie odprowadzane. Powietrze przez termostat, a zimny kondensat przez kryzę odwadniacza.

Gdy do odwadniacza dopływają duże ilości kondensatu , i pływak jest całkowicie podniesiony jest odprowadzany zarówno przez kryzę jak i otwarty odpowietrznik termostatyczny. Otwarcie kryzy zależy od podniesienia pływaka i zmienia się w sposób ciągły.

Gdy do odwadniaczy zaczyna dopływać para po odprowadzeniu powietrza i zimnego kondensatu , odpowietrznik X-Element zamyka się zapobiegając stratom pary. Pływak pozostaje podniesiony i gorący kondensat jest odprowadzany przez kryzę.

Gdy do odwadniacza dopłynie gorące powietrze razem z parą wodną podczas normalnej pracy odpowietrznik termostatyczny X-Element otworzy się odprowadzając powietrze.

Gdy do odwadniacza przestanie dopływać kondensat , odpowietrznik termostatyczny zamknie się , a pływak osiada na kryzie zamykając odpływ. Zamknięcie wodne eliminuje straty pary wodnej.

32 281 45 01
0
Formularz kontaktowy